Jeremi Jarema Wiœniowiecki

 

BIO GEN jest firmą świadczącą usługi na terenie Polski jak i poza jej granicami w skład których wchodzą badania na ustalenie ojcostwa oraz diagnostyka mikrośladowa na udowodnienie zdrady.

Wszystkie nasze badania przeprowadzane są w renomowanym atestowanym polskim laboratorium genetycznym Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie z którym współpracujemy od wielu lat.

Laboratorium posiada prestiżowy certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Genetyki Sądowej (International Society for Forensic Genetics) wielokrotnie przyznawany naszemu laboratorium od wielu lat.

Jako jedyni w Polsce badamy (w zależności od potrzeb) od 11-stu do 41 niekodujących układów genomu ludzkiego z możliwością badania polimorfizmu chromosomu Y oraz mtDNA.

W szczególnie trudnych przypadkach istnieje także możliwość przeprowadzenia badania w oparciu o analizę układów VNTR metodą RFLP (analiza jedno- i/lub wielopunktowa).

Wszystkie analizy wykonujemy dwukrotnie, przez dwa niezależne zespoły eksperckie.
Następnie dokonujemy weryfikacji wyników i wydajemy Państwu opinię wraz z wynikiem badania.

Pobieranie materiału do badań ojcostwa i pokrewieństwa

Oferujemy Państwu Zestaw do Samodzielnego Pobierania Materiału, którym w sposób łatwy i nieinwazyjny pobiorą Państwo materiał od siebie i dziecka.

Materiałem do badania jest wymaz z błony śluzowej policzka, który można pobrać samemu, bez konieczności wizyty w laboratorium, w sposób bardzo prosty i nieinwazyjny, można go bezpiecznie stosować nawet u niemowląt.


Mikroślady

Mikroślady T-OMW i T-OMK (włosy z cebulkami, sucha plama krwi). Badanie można wykonać używając wyrwanego wraz z cebulką włosa lub z suchej plamy krwi od dziecka. Od domniemanego ojca możliwy jest wymaz z wewnętrznej strony policzka lub sucha plama krwi.

Mikroślady T-OMS (smoczek, szczoteczka do zębów, guma do żucia, grzebień, pośliniony znaczek pocztowy) od badanego dziecka i wymaz z wewnętrznej strony policzka lub sucha plama krwi od domniemanego ojca.


Diagnostyka mikrośladowa na udowodnienie zdrady


Oferujemy Państwu dwa zestawy badań mikrośladowych.

T-MPZ - Test genetyczny na udowodnienie zdrady (pełny)

Badanie obejmuje analizę bielizny kobiecej bądź prześcieradła z wyizolowaniem profilu genetycznego znajdującego się w kobiecej wydzielinie oraz porównanie tego profilu z innym materiałem genetycznym.

T-MNZ - Test genetyczny na udowodnienie zdrady (niepełny)

Badanie obejmuje analizę bielizny kobiecej bądź przecieradła i stwierdzenie czy w kobiecej wydzielinie znajduje się męskie nasienie.


Genealogia genetyczna

Ustalenie przodków w lini rodowej ojca oraz swojego pochodzenia.
Badaniu poddają się wyłącznie przedstawiciele płci męskiej.

GENETYCZNY DROGOWSKAZ

  • ( T-UP )

Ustalenie swojego pochodzenia (analiza chromosomu Y)
W badaniu pochodzenia istotny jest materiał genetyczny znajdujący się w męskim chromosomie Y, przekazywanym z ojca na syna. Ten typ DNA podczas przekazywania z pokolenia na pokolenie ulega tylko nielicznym mutacjom. Ich liczba jest proporcjonalna do czasu, w którym zaszły. Służą one za genealogiczne drogowskazy. Ustalony w badaniu DNA profil genetyczny, wyodrębniony z próbki krwi lub śliny, jest porównywany z wariantami genów charakterystycznych dla danej populacji. Profile genetyczne uzyskuje się na podstawie analizy chromosomu Y.

Celem tego badania jest głównie poszukiwanie korzeni genealogicznych badanych osób.

Wykaz badań na ustalenie ojcostwa


(T-S) - badaniom poddaje się dziecko, matka i domniemany ojciec do celów sądowych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-SE) - badanie ekspresowe do celów sądowych. Badaniom poddaje się dziecko, matka i domniemany ojciec (analiza trwa 10 dni roboczych). Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-OMW) - badanie mikrośladowe (włosy z cebulkami) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-OMK) - badanie mikrośladowe (sucha plama krwi) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów.

(T-OMKN) - badanie mikrośladowe (sucha plama krwi) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 18 niekodujących układów.

(T-OMS) - badanie mikrośladowe (smoczek, szczoteczka do zębów, guma do żucia, grzebień, pośliniony znaczek pocztowy) badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-OME) - badanie mikrośladowe ekspresowe, badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych.
Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-OE) - badanie ekspresowe na ustalenie ojcostwa do celów prywatnych.(10 dni roboczych od momentu otrzymania materiału do analizy). Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-02/03/krew/wymaz) - badaniom poddają się dziecko i domniemany ojciec lub dziecko, matka i domniemany ojciec z pobraniem krwi lub wymazu w laboratorium do celów prywatnych.
Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-O3P) - badaniom poddaje się dziecko, obowiązkowo matka i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza 11 niekodujących układów. Potwierdzenie ojcostwa wynosi P>0,999 a wykluczenie ojcostwa 100%.

(T-O3) - badaniom poddaje się dziecko, matka i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-O2) - badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(T-O2N) -badaniom poddaje się dziecko i domniemany ojciec do celów prywatnych. Analiza od 11 do 18 niekodujących układów.

(T-OD) - badanie każdej osoby dodatkowej do celów prywatnych. Analiza od 11 do 41 niekodujących układów w zależności od potrzeb.

(Ekspertyza) - Doradztwo i opiniowanie w sprawach spornego ojcostwa i identyfikacji osobników na indywidualne zlecenie adwokatów lub osób prywatnych. Usługa obejmuje koszt pracy biegłego w konkretnej sprawie, w tym wydanie pisemnej opinii lub ekspertyzy.

(Doradztwo) - Doradztwo w sprawach spornego ojcostwa i identyfikacji osobników na indywidualne zlecenie osób prywatnych.
Usługa obejmuje koszt doradztwa w zakresie przeprowadzenia badań genetycznych w konkretnej sprawie, w tym wydanie pisemnej lub ustnej opinii.

Badanie do celów sądowych (T-S)

Jeśli wyniki badań miałyby zostać wykorzystane w procesach o ustalenie, zaprzeczenie lub wykluczenie ojcostwa oraz do innych celów dowodowych prosimy o kontakt telefoniczny, gdyż w takim wypadku materiał do badania (krew, wymaz z policzka u małych dzieci), musi być pobrany przez upoważnionego pracownika laboratorium i poprzedzony sporządzeniem specjalnego, szczegółowego protokołu.

W takim badaniu muszą uczestniczyć prawni opiekunowie dziecka wraz ze swoimi dowodami osobistymi oraz badane dziecko.

W jaki sposób jest to możliwe?

Każda komórka naszego ciała zawiera materiał genetyczny zapisany w kwasie dezoksyrybonukleinowym (DNA). Materiał genetyczny dziecka pochodzi w połowie od ojca i od matki, dlatego analizując wybrane fragmenty DNA dziecka, matki oraz ojca, możemy ustalić stopień pokrewieństwa.

Wyniki testów umożliwiają wykluczenie ojcostwa z całkowitą 100% pewnością lub też jego potwierdzenie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością rzędu 0,999999999, przy założeniu że matka i domniemany ojciec nie są ze sobą spokrewnieni.

Możliwe jest również przeprowadzenie testów bez udziału matki (materiał genetyczny tylko dziecka i domniemanego ojca), w tym przypadku wykluczenie ojcostwa również wynosi 100%, a potwierdzenie ojcostwa jest rzędu 0,999999. Istnieje niewielka możliwość wyniku nie rozstrzygającego.

Przy badaniu podstawowym T-03P badaniom poddają się dziecko, domniemany ojciec i obowiązkowo matka dziecka. Analizowane jest 11 niekodujących układów. W tym przypadku wykluczenie ojcostwa wynosi 100% a potwierdzenie ojcostwa jest rzędu 0,999.

Zobacz stronę firmy!

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek.— Terry Pratchett"


GALIEL@WEBGROUP 2005