Tytułem wstępu:

Nowa seria: Przygody "detektywa" Maksa
Jest to nasz odpowiedź na seriale typu "Detektywi", "W-11", "Agent Malanowski", serie CSI, Bones i inne tego typu ambitne produkcje, gdzie rzeczywistość jest przeinaczona w taki czy inny sposób.

Akcja dzieje się w wydziale W-666.

... Postacie:
Maks - główny bohater, "świeżak" po szkole policyjnej. Jako dzieciak naoglądał się serialów kryminalnych, w szkole nauczono go ładnej teorii. Teraz nasz ambitny, pełen energii i zapału bohater zderzy się z szarą rzeczywistością.

Sebastian, partner Maksa. Policjant z wieloletnim stażem. 40 letni, nieogolony, z widoczną nadwagą, wzorowy pączkożerca, bez odpowiedniej dawki kawy w ciągu dnia nie jest w stanie funkcjonować. Jego wygląd i wrodzone lenistwo jest w stanie załamać każdego. Ma być mentorem Maksa, którego ten fakt zbytnio optymistycznie nie nastraja. Ale nie dajcie się zmylić pozorom - nikt jak on nie posiada tak dużej wiedzy praktycznej jeśli chodzi o pracę w W-666. Co nie oznacza automatycznie, że będzie się chciał nią podzielić.

Monika. Przepraszam, Pani Monika. Szef tego zakichanego wydziału. Ma na głowie całą administrację i reprezentuje Wydział na zewnątrz, a zwłaszcza przed kierownictwem. Zimna, władcza, nie znosi sprzeciwu. Nie wybucha gniewem, ale łatwo ją zdenerwować. Wtedy podobno jej krew zdolna by była przepalić powłokę termiczną promu kosmicznego, choć tego do tej pory nie potwierdzono. Nie kontaktuje się z petentami, a kontakty z pracownikami ogranicza do absolutnego minimum.

Basia. Wydziałowy psycholog. Z braku funduszy także psychiatra i profiler. Osoba o mało ciekawej aparycji, świetny obserwator. Inteligentna, z poczuciem humoru, jej puenty, komentarze i docink niejednokrotnie przecinały blachę pancerną jak masło.

Ignacy. Jajogłowy. Laborant. Człowiek od wszystkiego. All in one kryminalistyki. Nie wiadomo czy ukończył jakąś uczelnię, ale obejrzał wszystkie odcinki CSI i laboratorium nie ma dla niego tajemnic. Gorzej, że nikt nie rozumie jego, czego zdaje się nie dostrzegać. Wymagający, dokładny, pedantyczny pracoholik. Nikt nie widział go jeszcze poza laboratorium.

I inne postacie gościnne. Jeśli jakaś postać pojawi się na stałe, zostanie na pewno opisana.

 

   odcinek 1 >>    odcinek 2 >>
   odcinek 3 >>   

 Skomentuj artykuł na forum

:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.— Terry Pratchett"


GALIEL@WEBGROUP 2005