ZBRODNIE, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY ŚWIATEM

W KAŻDY WTOREK OD 8 MAJA O 22:00 NA DISCOVERY CHANNEL

Sześć odcinków przedstawiających niektórych z "najsłynniejszych" seryjnych zabójców na świecie.

Już od 8 maja, w każdy wtorek o godz. 22.00 Discovery Channel zaprasza do oglądania nowej, fascynującej serii "Zbrodnie, które wstrząsnęły światem." W sześciu odcinkach serii widzowie będą mogli zgłębić zbrodnicze myśli najokrutniejszych seryjnych zabójców na świecie, zobaczyć w jaki sposób działali, przekonać się co robiły organy ścigania by ich schwytać.

Dzięki wykorzystaniu materiałów wideo nakręconych przez policję, archiwalnych nagrań i inscenizacji aktorskich, każdy z odcinków serii przedstawi na niespotykanym dotychczas poziomie szczegółowości zbrodnie znanych na całym świecie seryjnych morderców. W kolejnych odcinkach "Zbrodni, które wstrząsnęły światem", będzie można zobaczyć wywiady z oficerami śledczymi prowadzącymi sprawy, naukowcami z laboratoriów kryminalistyki oraz członkami rodzin ofiar. Przedstawione materiały pozwolą na zapoznanie się z metodami policyjnych działań śledczych, odtworzenie sposobów myślenia zabójców oraz kluczowych technik dochodzeniowych, które pozwoliły na rozwiązanie każdej ze spraw.

Każdy z odcinków poświęcony jest innemu seryjnemu zabójcy:

Rosemary i Fred West - angielskie małżeństwo, oskarżone o zamordowanie 12 kobiet i dziewcząt i zakopywanie ich ciał w ogrodzie przez okres 20 lat.

Dennis Rader - mąż i ojciec, który żył spokojnym życiem w małym amerykańskim miasteczku. Sam siebie określał jako "BTK" - od pierwszych słów określających w jęz. angielskim stosowane przez niego metody zabijania: - Bind [Związać], Torture [torturować], Kill [Zabić].

Gary Leon Ridgeway - weteran wojny z Wietnamu znany również jako "Zabójca z Green River." W latach 1982 - 1998 zamordował 48 kobiet w stanie Waszyngton w USA.

Jack Unterweger - Pierwszy seryjny zabójca w dziejach Austrii, który udusił dziewięć ofiar, często przy pomocy ich własnej bielizny.

Ivan Milat - skazany za zamordowanie siedmiu młodych turystów, znalezionych w płytkich grobach w lesie na przedmieściach Sydney w Australii.

Sipho Mandla Agmatir Twala - zgwałcił i zabił szesnaście kobiet w Durbanie w RPA. Często korzystał z różnych części garderoby poprzednich ofiar do duszenia kolejnych.

 


:: Jak odczytać fałszywe dokumenty i numery VIN
:: DISCOVERY - Zbrodnie, które wstrząsnęły światem
:: Człowiek z Maree
:: Tajemnica Gatton
:: Tutoriale kryminalistyczne

:: NOWE! Puzzle

:: Przygody detektywa Maxa

:: Quiz
:: VIII Edycja Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. prof. Brunona Hołysta
:: Test wiedzy o historii medycyny
:: Test wiedzy o kryminalistyce i medycynie sądowej
:: Układanka
:: Zagadki kryminalne

"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.— Terry Pratchett"
GALIEL@WEBGROUP 2005